אם הגעתם לכאן, אתם ככל הנראה מצפים (או שכבר הגיע לעולמכם) עולל קטן וזך. ההתרגשות היא רבה ומעוררת השתאות, אך ככל הנראה, אתם עדיין מתלבטים ולא בטוחים מה יהיה שמו של הרך הנולד, אחרת למה אתם כאן? אם אתם מחפשים עזרה או חיזוק לקבלת ההחלטה הגורלית באשר לשם שיקבע לא מעט את עתידו, אנחנו כאן עבורכם.

אז איך בוחרים שם? המגוון הוא רב, ישנם שמות לבנים אשר נהוגים מימים עברו והפכו לשורשיים (אלון, גיא ועוד), קיימים שמות מהטבע (ים, מעיין, צדף ועוד), שמות עדכניים וחדשים (עילאי, לייק ועוד), שמות שמתאימים גם לבנות וגם לבנים (לירן, מורן, רותם ועוד), אז איך בוחרים בשם המדויק עבורכם? שאלה טובה. 

כיצד בוחרים שם?

בחירת שמות לבנים יכולה להתבצע על פי מספר פרמטרים שונים ומגוונים. הבחירה יכולה להתבצע על פי הקבלה, על פי בסיסי הנומרולוגיה, על פי אהבה אישית לשם ספציפי ולפעמים הבחירה יכולה להיות בהתאם לזיכרון של אדם זה או אחר (סבא סבתא דוד וכו`).

משום שהשם של הילד ילווה אותו לכל חייו וסביר שלא תרצו שהוא יהווה לו מכשול או אי נעימות, כדאי להשקיע מחשבה מקדימה בבחירה ולא להקל בכך ראש. לעיתים אנו נוטים "ליפול" לטרנדים מתחלפים, לעיתים האמוציונאליות משתלטת עלינו ופעמים אחרות אנו מגיעים מוכנים מראש עם שם שידענו עוד בילדות שנעניק אותו לילדינו. לשם אותו תבחרו ישנה משמעות סמלית ומשמעות פסיכולוגית כך שהחשיבות נעלה. כדי למצוא את השם הנכון לכם ראוי שתחשפו לכמה שיותר שמות, תבינו את המשמעות שלהם ורק לאחר מכן תבחרו את השם.

שמות מהטבע – אם אתם מחוברים לטבע והוא משרה בכם את יופיו, כדאי לשקול ולהעביר זאת לילד באמצעות בחירת שם מעולם המים , בהשראת האדמה, הצומח בעלי חיים ועוד. ובין היתר: פלג, יובל, כרמל מירון, יסמין, לילך, נופר, יאן, דיה, טירן, ליאו.

שמות שהיו פעם ותקפים גם היום – ישנם לא מעט שמות שורשיים לרבות תנכ"יים שנפוצים זה למעלה מ – 70 שנה (חלקם) לרבות תומר, אלון, דוד, משה, חיים, נועם יובל תמר רות ועוד.

שמות מקוריים – יש מי שמחפש שמות לבנים ייחודיים ומקוריים ויש מי שמרחיק לכת ובחר לילדו את השם פייסבוק, לייק , שייר, פטל, נוהר ועוד. שימו לב כי אין סוף לרעיונות והכל קביל ומקובל.

לסיכום שמות לבנים היא בחירה חשובה אותה על ההורים לבצע בשיקול דעת ותוך מחשבה מעמיקה. ככל ותשכילו להבין ולהבחין בשם הראוי לילדיכם, כך תהיו שלמים עם עצמכם.

מידע נוסף בנושא שמות באתר https://www.baby-names.co.il/