דפוס דיגיטלי או אופסט? כיצד תדעו במה לבחור?

ישנן לא מעט שיטות שונות שבאמצעותן אפשר לקחת דך נייר חלק ולהפוך אותו למוצר דפוס מרהיב שיסייע לעסק שלכם למשוך לקוחות חדשים או לשפר את תדמיתו, אך ברוב המקרים, תהליך ההדפסה מתבצע באמצעות דפוס דיגיטלי או דפוס אופסט.

מתי כדאי לבחור בכל אחת מהשיטות? מהם היתרונות של כל שיטה? מהם החסרונות? על כך ועוד, בכתבה הבאה:

דפוס אופסט


גם בעידן הטכנולוגי בואכה המאה העשרים ואחת, רוב עבודות הדפוס מבוצעות באמצעים מכניים או חצי מכניים. דפוס האופסט מבוסס על הכנת גלופה ו"העברתה" אל גליונות הנייר באופן מכני – הגלופה נדבקת לנייר ומעבירה אליו תערובות שונות של ארבעה צבעי יסוד אשר בשילובים שונים יכולים ליצור כמעט כל גוון בסקאלת הצבעים. היתרון העיקרי של השיטה הוא בעלות הנמוכה יחסית להדפסת כמויות גדולות של מוצרי דפוס וברמת הדיוק הגבוהה שמתקבלת. מוצר הדפוס יצא בדיוק כפי שהמעצב שתכנן אותו רוצה ולא תתכן סטייה, ולו הקלה ביותר, של ההדפסה או של הגוונים. החיסרון בשיטה הוא בכך שהכנת הגלופה היא יקרה יחסית ולכן אין כדאיות להדפסת כמויות קטנות, מה גם שכל שינוי, אפילו קל שבקלים, במוצר שמתבקש לאחר הכנת הגלופה דורש הכנה של גלופה חדשה – מה שגורם לעלויות להאמיר. הדפסת אופסט מתבצעת על גליון נייר שלם (70X100) ומתאימה אך ורק להדפסה מונוטונית של הדפסת ספרים או הדפסת מסמכים בכמויות גדולות.

דפוס דיגיטלי


במובנים רבים, הדפוס הדיגיטלי דומה מאוד להדפסה במדפסת ביתית – מכינים קובץ שולחים אותו להדפסה והמדפסת מוציאה את המוצר המוגמר. היתרון הבולט של השיטה היא בהעדר הצורך להשקיע זמן וכסף בהכנת גלופה, כך שגם הדפסה בכמות קטנה היא אפשרית ומשתלמת. כמו כן, באמצעות מדפסת דיגיטלית, יכול בית דפוס דיגיטלי להדפיס על משטחים בגדלים שונים (החל מגלויות וכלה בפוסטרים לעיטוף בניינים) בקלות ובמהירות. החסרון, בולט בעיקר בהדפסת כמויות גדולות של מוצרי דפוס ובא לידי ביטוי בחשבון הסופי ללקוח. הבשורה הטובה היא שכלקוחות בית הדפוס שלנו, סביר להניח שלא תצטרכו להתמודד מול השאלה הזו, מכיוון שבית דפוס מקצועי ידע לבחור עבורכם את שיטת הדפוס העדיפה, לשקלל את החסרונות והיתרונות של כל אחת מהשיטות ולהציע לכם מוצר דפוס המותאם לצרכים הייחודיים שלכם, לעומר הכיס ולכמות הרצויה – וכל זאת במחיר המשתלם ביותר.