Search

תוכנות גרפיקה ממוחשבת ועולם הדפוס

גרפיקה ממוחשבת – העידן המודרני הוא עידן ששייך אומנם לדיגיטל. אבל עולם הפרינט עוד חי ובועט והוא יהיה ככה עוד הרבה שנים. כמעט כל מידע שאנחנו צורכים הוא באמצעות האינטרנט. כמעט כל פרסום שאנחנו רואים הוא דיגיטלי. אבל גם לפרינט יש עוד מקום של כבוד וגם הוא חלק מהמשחק.

אבל מאז ומעולם קיים שילוב בין עולם הדפוס לעולם הדיגיטל. זאת מכיוון שתוכונות גרפיקה ממוחשבת קיימות כבר שנים רבות. הן מובאות לידי ביטוי גם בהדפסה של אלמנטים. עולם הדפוס הוא עולם רחב מאוד אך העולם הגרפי משיק עליו ובלעדיו הוא לא יוכל להתקיים. הנה כמה מתוכנות הגרפיקה הממוחשבת והשימוש שלהן בעולם הדפוס.

פוטושופ

את פוטושופ אין כמעט מי שלא מכיר. פוטושופ היא תוכנה לעיבוד תמונות. תוכנה שבאמצעותה ניתן לקחת כל תמונה שצולמה, לעבוד עליה, לתקן אותה ואף לעשות בה מניפולציות שונות. פוטושופ היא תוכנה שעולה פי כמה על תוכנות עיבוד התמונות והאפליקציות הקיימות בשנים האחרונות. היכולות שלה, הכלים שלה וכמות הפקודות שלה רק הולכים וגדלים עם השנים. עולם הפרינט עושה שימוש בפוטושופ בשביל העיתונות הכתובה, הדפסת ספרים, המגזינים ועולם הפרסום. אין מערכת עיתונים או משרד פרסום שמפרסם גם בפרינט שלא מחזיקים אצלם כמה מעצבים גרפיים. כאלה המתמחים בעבודה עם התכונות הגרפיות ובין השאר גם עם פוטושופ – תוכנת עיבוד התמונות המתקדמת ביותר בעולם.

אילוסטרייטור

אינדיזיין היא אולי התוכנה הרלוונטית ביותר מכל התוכנות הגרפיות לעולם הדפוס. זו תוכנת הוצאה לאור שולחנית שגם היא פרי חברת אדובי. חברת תוכנות הגרפיקה המתקדמת ביותר בעולם. תוכנה שיודעת לייצא בפורמט PDF והיא תומכת ביוניקוד לטיפוגרפיה ועיבוד תמלילים. כמו כל שאר התוכנות של אדובי, ניתן לתפעל את אינדיזיין באמצעות סקריפטים. זו תוכנה מתקדמת מאוד שבכל שנה ושנה מוסיפים לה עוד ועוד אלמנטים. זו תוכנה שבעבר עמדה מאחורי תוכנת פריהנד. אך היום יש לה מקום של כבוד, מקום ברור. היא כבר מזמן התוכנה המובילה בעולם לעולם ההוצאה לאור והפרינט של כל מוצר שעולה על דעתכם. בין אם מדובר בהדפסת מדבקות הדפסת מחברות ספירלה ממותגות ועוד. יש שעושה שימוש בתוכנות הללו הם המעצבים הגרפיים.

עבודה בעיצוב גרפיקה ממוחשבת

מי שילמד את תוכנות הגרפיקה הממוחשבות לעולם הדפוס כמו גם לעולם הדיגיטל, ימצא את עצמו עם אין סוף עבודה לאחר שהוא יסיים את הלימודים. במהלך הלימודים, לומדים את כל התיאוריות מאחורי העיצוב. חוקי עיצוב שונים, וכמובן התוכנות הגרפיות. העבודה לאחר הלימודים היא רבה ומגוונת. אפשר לפתוח סטודיו פרטי או להצטרף לסטודיו קיים לעיצוב. ניתן לעבוד בחברות בניית אתרים שמעסיקות גרפיקאים בשביל שיעצבו להם את האתרים שהן בונות. אפשר לעבוד בחברות פרסום בין אם הן מפרסמות בדיגיטל או בפרינט. כי הרי התוכנות הגרפיות הללו הן אלו שעומדות מאחורי העיצוב. אפשר לעבוד במערכות עיתונים ואפשר כמובן לעבוד בבתי דפוס. אך יש עוד יתרון עצום למקצוע הזה על פני מקצועות רבים אחרים.

האפשרות לעבוד מכל מקום

אז מה היתרון של עבודה בעיצוב גרפי על פני עבודות אחרות? שבשביל עיצוב גרפי כל מה שצריך הוא מחשב, חיבור לאינטרנט ואת התוכנות הרלוונטיות. את כל אלו אפשר להשיג בקלות מה שאומר שאפשר לעבוד גם ממקומות אחרים ולאו דווקא מהמשרד. החלום לעבוד מהבית הוא חלום של רבים, היכולת לשלוט על הזמן, לראות את הילדים מתבגרים ועדיין להתפרנס מצוין הוא חלום שאפשר להגשים. יש היום לא מעט פרילנסרים בתחום העיצוב הגרפי שמספקים את השירותים שלהם ללקוחות פרטיים, למשרדי פרסום, חברות אינטרנט ומי לא… היום בעידן המודרני יש לא מעט עבודות שלא מחייבות עבודה ממקום מסוים ובראשן עיצוב גרפי.

זה אומר שאתם יכולים לעשות רילוקיישן לחו”ל ועדיין להמשיך לעבוד. אתם יכולים לעשות את הטיול שתמיד חלמתם עליו ועדיין להמשיך לעבוד. זה אומר שאתם יכולים גם לעבוד מבית הקפה השכונתי במקום מהבית ועדיין… הבנתם את הנקודה.

עיצוב גרפי הוא תחום שפותח עולם ומלואו. יש בו כל כך הרבה עניין והוא מספק כל כך הרבה עבודה. הוא מאפשר לעבוד מכל מקום הן כעצמאיים והן כשכירים (יש מקומות עבודה שמאפשרים לעבוד מהבית) ומי שעולם הפרינט מעניין אותו, לימודי עיצוב גרפי הם בדיוק בשבילו. אבל איפה לומדים את תוכנות הגרפיקה הממוחשבת? יש את האופציות הרגילות ויש את מכללת סולו.

אפשר ללמוד כמו כולם גרפיקה ממוחשבת

אם אתם חושבים ללמוד את תוכנות הגרפיקה הממוחשבת, אתם יכולים לעשות את זה כמו רבים. אתם יכולים להירשם למכללה שבה ניתן ללמוד את התוכנות כולן כחלק ממסלול או תוכנה ספציפית. אתם יכולים גם ללמוד עם מורה פרטי כי מה שקובע בסוף הוא תיק העבודות שלכם, ואתם יכולים לנסות את מזלכם וללמוד ברשת ממאמרים, מסרטוני יוטיוב ומאוד חומרים שמסתובבים באינטרנט.

אבל אתם יכולים גם ללמוד בדרך אחרת. אתם יכולים לקחת את כל היתרונות מכל אחת מהאופציות ולאגד אותן למקום אחד. לאן? למכללת סולו, המכללה שמציעה לימודי און ליין אחד על אחד עם מורה פרטי.

ללמוד במכללת סולו ולהיות גרפיקאי מעולה

אז איך לומדים במכללת סולו? מכללת סולו היא חלוצה בתחומה והיא הביאה את בשורת לימודי האון ליין, אבל בדרך אחרת ממה שמכירים. לא עוד סרטונים מוכנים וקבוצות פייסבוק תומכות, לא עוד יציאה מהבית ללימודים ולא עוד התארגנות בבית לקראת הגעתו של מורה פרטי. במכללת סולו לומדים אחד על אחד עם מורה פרטי מעולה, אבל דרך האינטרנט ממש כאילו הוא יושב פה ליד התלמיד. מה צריך לעשות כדי ללמוד? לפנות זמן בהתאם למה שקובעים עם המורה מה שיכול להיות גם בשעות מאוחרות או ביום שישי, להכין כוס קפה ולהדליק את המחשב.

לימודי גרפיקה ממוחשבת במכללת סולו מתקיימים באמצעות תוכנה ייחודית. תוכנה שיודעת לחבר בין המחשב של המורה לבין המחשב של התלמיד. כל אחד רואה את הצד השני, מדבר איתו ואפילו רואה את המסך של השני ויכול גם להפעיל אותו. זה בדיוק כמו שיעור פרטי עם כל היתרונות של שיעור און ליין. השיעורים מועברים על ידי מורים מובילים בתחום. במהלך הלימודים התלמיד מכין תיק עבודות מרשים אותו הוא מראה לאחר מכן למעסיקים פוטנציאליים או ללקוחות מתעניינים. הוא מקבל תעודה והוא מקבל גם סיוע בהשמה לעבודה. במכללת סולו כל תלמיד הוא עולם ומלואו והוא מקבל את היחס לו הוא ראוי כמו גם את הסבלנות. אם אתם מתלבטים איפה ללמוד, מכללת סולו היא אופציה שאתם חייבים לבדוק.

מוגש מטעם דפוס ארמון רמה – בית דפוס בתל אביב.

× 03-6833988
דילוג לתוכן